Turpinās aizsargdambja izbūve Buļļupes labajā krastā
Turpinot aizsargdambja izbūvi Buļļupes labajā krastā Bolderājas apkaimē, uzsākta aizsargdambja kodola izveide, kā arī lietus kanalizācijas novadīšanas sistēmas izbūve.
Aizsargdambja kodolu veido ģeosintētiskie maisi ar smiltīm no Buļļupes akvatorijas. Pārsūknētā grunts pildīta speciālajos maisos izvietota dambja veidošanas līnijā, un turpmāk veidos aizsargdambja kodolu. Šī tehnoloģija maksimāli ierobežo grunts noplūdes iespējamību uz blakus teritorijām, ceļiem un ielām, kā arī nepieļauj sekundāro upes piesārņojumu.
Objektā plānots iebūvēt četras lietus kanalizācijas pārsūknēšanas stacijas. Tādējādi tiks veikti arī esošo novecojušo dzelzsbetona lietus ūdens kolektoru pārlikšanas darbi. Tas pasargās aizsargdambi no izskalošanas un ļaus pārsūknēt lietus ūdeni palu laikā, kad ūdens līmeņa palielināšanas gadījumos pašteces lietus ūdens kolektori tiks slēgti ar automātiskiem aizvariem (aizbīdņiem) un lietus ūdens tiks pārsūknēts ar lietus kanalizācijas sūkņu stacijām.
Jāpiebilst, ka gada nogalē ir uzsāka arī krasta stiprinājuma izbūve no koka pāļiem.
Jau ziņots, ka, lai pasargātu Bolderājas apkaimi no stipra ziemeļrietumu vēja radīto vējuzplūdu radītā ūdens līmeņa paaugstināšanās, Buļļupes krastā plānotais aizsargdambis būs 1,9 km garš, 2, 5 metru augsts. Tas top Lielās ielas posmā no Grants ielas līdz Kapteiņu ielai.
Projekts “Bolderājas pretplūdu pasākumi” tiek īstenots ar 2014.–2020. gada Eiropas Savienības fondu plānošanas perioda darbības programmas „Izaugsme un nodarbinātība” 5.1.1. specifiskā atbalsta mērķa „Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētu teritorijās” atbalstu. Tā mērķis ir pielāgoties klimata pārmaiņām, samazinot augstu plūdu risku Bolderājas apkaimē un nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi, kā arī saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāku attīstību.
Būvdarbus iepirkuma rezultātā uzticēts veikt personu apvienībai „EKO Rent”. Būvuzraudzību veic SIA „Jurēvičs un Partneri”, bet būvdarbu autoruzraudzību nodrošina būvprojekta izstrādātājs – personu apvienība „GCR 1”.
Projekta īstenošana plānota līdz 2022. gada jūlijam.