Trīs diskusiju cikls par publisko ārtelpu Rīgas Vēsturiskajā centrā pulcējis vairāk nekā 110 dalībnieku
Trīs mēnešu laikā Rīgas domes telpās, dinamiskā un idejām bagātā gultnē, noritējis diskusiju cikls par publiskās ārtelpas attīstības vīzijām Rīgas vēsturiskajā centrā (RVC). Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta rīkotā diskusiju cikla mērķis bija iesaistīt plašas sabiedrības grupas tematisko vadlīniju veidošanā publiskās ārtelpas attīstībai RVC. Trīs diskusiju cikls pulcējis vairāk nekā 110 dalībniekus – pilsētas centra apkaimju iedzīvotājus, aktīvistus, studentus un ekspertus. Daudzi no tiem šādā diskusijā piedalījās pirmo reizi.
Diskusiju gaitā ainavu arhitekti, plānotāji, arhitekti un transporta speciālisti iepazīstināja dalībniekus ar svarīgākajiem pētījumiem par RVC publiskās ārtelpas problemātiku un diskutēja par galvenajiem izaicinājumiem publiskās ārtelpas attīstībā. Iedzīvotāji, apkaimju aktīvisti, studenti un plānotāji klātienē iepazinās un veica konkrētu, darba gaitā izvēlētu pilsētas teritoriju izpēti – Avotu, Skolas, Baznīcas, Tērbatas, Torņa ielas, kā arī Rīgas Centrāltirgus, Pils laukuma un Āgenskalna līča apkārtnes teritorijas. Tādejādi, diskusiju laikā dalībnieki varēja piedāvāt ikdienas novērojumos un praktisko lietotāju pieredzē balstītus risinājumus publiskās ārtelpas uzlabošanai RVC.
Klātesošie uzsvēra nepieciešamību padarīt pilsētas ietves, ielas un publiskos laukumus pieejamākus, ērtākus un draudzīgākus kājāmgājējiem un velosipēdistiem. Dalībnieki ierosināja pilnveidot ietves un svarīgākos gājēju maršrutus ar tādiem mērķētiem pilsētvides labiekārtojuma elementiem kā nelieli skvēri, sezonāli apzaļojumi, soliņi, bērnu laukumi, kā arī apsvērt motorizētās satiksmes ierobežojumu iespējas pilotprojektu un eksperimentu formā dažās no RVC ielām. Pievēršoties publiskajiem laukumiem un skvēriem, dalībnieki rosināja dažādot publiskās ārtelpas piedāvājumu, uzlabot sasniedzamību, drošību un domāt par šo vietu labiekārtojumu ģimenēm ar bērniem.
Turpinot darbu pie publiskās ārtelpas attīstības vadlīniju izstrādes, 2017. gadā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments izvērtēs iedzīvotāju un ekspertu ierosinājumus, kā arī sekmēs ciešāku nākotnes sadarbību ar RVC apkaimes iedzīvotājiem un jomas profesionāļiem.