Sagatavots pārskats par paveikto projektā “Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra”
Tuvojoties projekta noslēgumam par piekrastes biotopu aizsardzību dabas parkā “Piejūra”, sagatavots informatīvs materiāls-brošūra par biotopu apsaimniekošanas darbiem, teritoriju, sabiedrības iesaisti un monitoringa rezultātiem.
Tas būs noderīgs ikvienam, kas vēlas doties izzinošā pastaigā dabā, kā arī pedagogiem dabas zinību mācību procesā, dabas un vides ekspertiem, kuri vēlas uzzināt vairāk par projekta rezultātiem.
Brošūra dabas parks “Piejūra” (pdf.)
Kopš 2017. gada dabas parkā “Piejūra” īstenoti vairāki Eiropas Savienības atbalstīti programmas projekti dabas vērtību saglabāšanai dabas parkā “Piejūra”.
Lai mazinātu apmeklētāju radīto negatīvo ietekmi, projektā “Antropogēno slodzi mazinošas infrastruktūras izbūve un rekonstrukcija dabas parkā „Piejūra” (Natura 2000 vieta)” Daugavgrīvā, Mangaļsalā un Vecāķos izveidota kvalitatīva tūrisma un dabas izziņas infrastruktūra: takas, automašīnu stāvvieta, tualetes, labiekārtojuma elementi, atpūtas vieta, āra trenažieri u.c.
Savukārt projektā „Piekrastes biotopu aizsardzība dabas parkā “Piejūra”” biotopu un sugu aizsardzībai un saglabāšanai, izmantojot inovatīvas metodes, Vakarbuļļos un Daugavgrīvā ierobežota invazīvo svešzemju augu sugu izplatība piekrastē, kā arī veikti retu piekrastes zālāju un lagūnu saglabāšanas un atjaunošanas pasākumi. Lai atjaunotu pelēkajām kāpām raksturīgo biotopu Mangaļsalā mazināts meža un kāpu aizaugums parka teritorijā. Līdztekus uzlabota apmeklētājiem nepieciešamā infrastruktūra: izbūvētas automašīnas stāvvietas, tualetes, velosipēdu novietne, izvietotas robežzīmes, koka barjeras un informācijas stendi.