Rīgas ilgtspējīgas attīstības stratēģija līdz 2030.gadam tika izstrādāta 2014.gadā. Savukārt 2017. gadā tika izveidots Transporta attīstības tematiskais plānojums, pārvēršot attīstības stratēģiju konkrētos priekšlikumos jaunajam Rīgas teritorijas plānojumam. Abi dokumenti ir bijuši par pamatu šai vīzijai par mobilitātes attīstību Rīgā līdz 2050. gadam. Vīziju papildina Ilgtspējīgas mobilitātes rīcības programma, kurā apkopotas aktivitātes attiecībā uz mobilitāti Rīgā īstermiņā, vidējā termiņā un ilgtermiņā.
5 atslēgas soļi uz Rīgu 2050
Ceļš uz apdzīvojamāku un pievilcīgu Rīgu ir ilustrēts piecos soļos. Šie soļi nodrošinās mobilitātes sistēmu, kas veicinās kvalitatīvāku Rīgas ikdienas dzīvi.
- Sabiedriskais transports kā mugurkauls
Jau šodien Rīga piedāvā plašu sabiedriskā transporta klāstu, augstas kvalitātes sliežu transportlīdzekļu izvēli un savu sabiedriskā transporta izmantošanas kultūru. Plānots balstīties uz šīm kvalitātēm, turpinot attīstīt sabiedrisko transportu kā Rīgas mobilitātes mugurkaulu.
- Uz cilvēkiem orientēta mobilitāte
Rīgas Ilgtspējīgas attīstības stratēģijā, Rīga jau ir nolēmusi likt cilvēkus pirmajā vietā, “mobilitātes piramīdā” par prioritāti nosakot gājējus un velosipēdistus. Plānots sekot šai piramīdai, lai Rīga 2050. gadā kļūtu par labāku pilsētu pastaigām un riteņbraukšanai.
- Sabalansēta attīstība
Cilvēku pārvietošanās ir cieši saistīta ar pilsētas struktūru. Rīgā ir nepieciešams attīstīt sabalansēti visas pilsētas teritorijas. Izdevīgi ir koncentrēt ikdienu teritoriju centros, kur ir pieejama telpa attīstībai. Tas attiecas arī uz ielu telpas pārvaldību.
- Pievilcīga pilsētvide ikdienas dzīvei
“Īsu attālumu pilsēta” ir labāka pilsēta dzīvošanai. Tā ir pilsēta, kurā lielu lomu var spēlēt staigāšana un riteņbraukšana. Īsas distances ir saistītas ar kompaktu attīstību, blīvumu un labu teritorijas plānošanu. Tāpat īsās distances ir saistītas arī ar visu apkaimju augstas kvalitātes publiskajām telpām, radot pievilcīgus vietējos galamērķus.
- Sadarbojieties!
Rīgā ir liels skaits vietējo uzņēmumu, izglītības iestāžu un kultūras iestāžu, kurām vajadzētu kalpot pilsētai kā galvenajiem partneriem turpmākajā attīstībā. Turklāt iedzīvotāji ir vērtīgs resurss lēmumu pieņemšanas procesos. Sadarbība ar Rīgas metropoles areālu ir veiksmes un panākumu atslēga.
Koncepta dizains_Kristapa iela
Koncepta dizains_Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas laukums