Rīga uzņēma Vantas pilsētas vadošo speciālistu delegāciju
2012.gada 14. – 15.jūnijā Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments uzņēma trīsdesmit sešus Vantas (Vantaa) pilsētas (Somija) pašvaldības speciālistus – arhitektus, pilsētvides plānotājus un attīstītājus. Uzņemšanas ietvaros Pilsētas attīstības departaments organizēja pieredzes apmaiņas semināru, kurā tika apspriesti jautājumi par pilsētvides plānošanu, ekonomiku un attīstību. Seminārā Pilsētas attīstības departamenta speciālisti un Rīgas pilsētas arhitekta biroja deleģētais pārstāvis sniedza prezentācijas par Rīgas pilsētai aktuāliem tematiem ilgtspējīgas pilsētvides attīstības jomā.
Semināra laikā Vantas pilsētas pārstāvji tika iepazīstināti ar Rīgas pilsētas plānošanas procesu kopumā, ar galvaspilsētas ekonomisko attīstību, noteiktajām ilgtspējīgas attīstības prioritātēm un aktuālajiem pilsētvides plānošanas uzdevumiem. Somijas speciālisti tika informēti par Rīgas vēsturiskā centra, kā arī tā aizsardzības zonas harmonisku attīstību un izaicinājumiem, kas jārisina, par Rīgas pilsētas ieguldījumu apkaimju attīstībā, kā arī par kultūras un atpūtas parka “Mežaparks” attīstības projektu.
Vantā, kas dibināta 1351.gadā un ir tikai 150 gadus jaunāka par Rīgu, vēsturiskā apbūve tikpat kā nav saglabājusies. Tādēļ, Vantas pilsētas arhitekti augstu novērtēja Rīgas arhitektūras dažādību un unikalitāti.
Diskusiju rezultātā tika secināts, ka pilsētvides plānošanas pamatprincipi Rīgā un Vantā būtiski neatšķiras, taču Vantas pilsētā plānošanai un ar to saistīto pētījumu izstrādei tiek novirzīti ievērojami lielāki finanšu un darbaspēka resursi.
Vantas pilsētas arhitektu un pilsētvides plānotāju delegācija ar Rīgas mūsdienu un kultūrvēsturiskā mantojuma objektiem tika iepazīstināta arī klātienē. Viesiem tika parādīti dažādi arhitektūras pieminekļi un ievērojami pilsētvides objekti dažādās Rīgas pilsētas apkaimēs, t.sk., maršrutā tika iekļauts Centrāltirgus un Spīķeru kvartāls, Alberta iela, Maskavas iela, Dienvidu tilta estakādes Daugavas labajā krastā, Torņakalns, Āgenskalns, Kalnciema iela, Ķīpsala un AB dambis. Delegācija tika iepazīstināta arī ar pilsētas industriālajām zonām un jaunajiem dzīvojamo namu un biroju projektiem, kas uzbūvēti Daugavas kreisajā krastā.
Ārvalstu delegāciju uzņemšana, prezentējot pilsētas plānošanas pieredzi un nozīmīgus pilsētas attīstības projektus, ir viena no Pilsētas attīstības departamenta funkcijām. Katru mēnesi departamentu apmeklē vidēji 2-3 ārvalstu delegācijas.