Rīgā īstenota spēļošanas aktivitāte Minecraft vidē
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam turpinot īstenot projektu “Kultūras plānošana kā metode sociālajai inovācijai pilsētās – UrbCultural Planning”, Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā īstenota spēļošanas (no angļu valodas gaming) aktivitāte. Tajā 6. un 7. klašu audzēkņi kopš gada sākuma iepazina kultūrvēsturiskos objektus un integrēja tos Minecraft Education Edition vidē.
Aktivitātes mērķis bija radīt iespēju vietējās kopienas jauniešiem uzzināt vairāk par Bolderājas un Daugavgrīvas kultūrvēsturiskajiem objektiem, nozīmīgiem notikumiem un personībām, šim nolūkam izmantojot platformas Minecraft Education Edition iespējas, tādejādi stiprinot vietējo jauniešu saikni ar savām apkaimēm un veicinot piederības sajūtu.
Izmantots Rīgas Minecraft Education Edition pilsētas modelis, kurā integrēti astoņi Bolderājas apkaimē esošie kultūrvēsturiskie objekti: Bolderājas Mūzikas un mākslas skola, Daugavgrīvas cietoksnis, Bolderājas Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīca, Bolderājas luterāņu draudzes baznīca, Rīgas 19.vidusskola, Daugavgrīvas bāka, Bolderājas pareizticīgo baznīca, Loču kanāla krastmala. Ar Minecraft Education Edition spēles pieejamajiem resursiem veikta to iespējamās līdzības nodrošināšana ar realitātē pastāvošo, kā arī interaktīvā veidā apkopota informācija par katru no objektiem un izveidoti uzdevumi turpmākajiem spēles dalībniekiem.
Izveidotā spēle par Bolderājas un Daugavgrīvas apkaimes kultūrvēsturiskajiem objektiem Rīgas Minecraft Education Edition modelī turpmāk kalpos kā spēļošanas un mācību rīks Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā, iekļaujot Minecraft Education Edition platformas iespējas mācību vides pilnveidošanā datorgrafikas priekšmeta programmā. Tas dos iespēju turpināt papildināt un pilnveidot Rīgas Minecraft Education Edition modeli, iekļaujot vēl vairāk apkaimēs esošos vēsturiskos objektus un saistošo informāciju. Esošo modeli varēs izmantot arī citos radošos projektos, piemēram, radīt laikmetīgās mākslas ekspozīcijas gan telpās, gan Minecraft vidē. Tāpat iecerēts, ka izstrādāto mācību vidi varēs izmantot arī citās Rīgas skolās, lai veicinātu Bolderājas un Daugavgrīvas apkaimju iepazīšanu arī skolēniem no citām Rīgas apkaimēm.
Jāpiebilst, ka 21. novembrī kā viena no projekta aktivitātēm norisinājās tiešsaistes konference “Game of Cities: Culture, Participation, Democracy” jeb “Pilsētas spēle: Kultūra, līdzdalība un demokrātija”, kurā Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Bolderājas Mūzikas un mākslas skolas pārstāvji dalījās pieredzē ar Rīgas Minecraft spēļošanas pilotaktivitātēs gūtajiem rezultātiem.
Vairāk par Minecraft spēļošanas aktivitāti iespējams uzzināt ŠEIT.
Video par Minecraft spēļošanas aktivitātes norisi Bolderājas Mūzikas un mākslas skolā: https://mega.nz/file/0hpGRagJ#6s4RZTeNo-mexsgpxU04wUknNq2mn2moXoy4MIdxEjs