Rīga iegūst “viedās pilsētas” titulu

Veiksmīgi pārvarot žurnāla „The New Economy” rīkotā „The New Economy Smart Cities Award” konkursa divas kārtas, Rīga ieguvusi “viedās pilsētas” titulu.

Konkursa rezultāti paziņoti jaunākajā laikraksta pavasara numurā, un tā mērķis bija noteikt ilgtspējīgas attīstības pilsētas, kas darbojas kā “smart cities” jeb viedās pilsētas. Līdzās Rīgai viedās pilsētas titulu saņēmušas vēl 19 citas pilsētas – Taipeja, Luksemburga, Osaka, Rotderdama, Sanfrancisko, Toronto, Vankūvera, Viļņa u.c.

„Šāda titula iegūšana viennozīmīgi parāda to, ka attīstība notiek pareizā virzienā. Tas nozīmē, ka Rīga vislabāk izmanto mūsdienu integrētās tehnoloģijas pakalpojumus un infrastruktūru enerģētikas, transporta un informācijas komunikācijas tehnoloģijas jomā, lai reaģētu uz sociālajām un ekonomiskajām sabiedrības vajadzībām,” uzsver Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

“Ja līdz šim saņemtie pilsētas apbalvojumi apliecināja Rīgas kā pievilcīga un interesanta tūrisma galamērķa statusu šodien un tagad, tad šis vairāk pierāda to, ka mēs ejam pareizajā virzienā arī raugoties nākotnē, ka domājam un darām lietas ilgtermiņā,” skaidro Rīgas Tūrisma Attīstības biroja (RTAB) valdes locekle Vita Jermoloviča.

No visām lasītāju ieteiktajām pilsētām žūrijas locekļi izvēlējās 73 pilsētas, kas būtu piemērotas dalībai konkursā. Pirmās kārtas ietvaros Rīgas Tūrisma Attīstības birojs sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu un Rīgas enerģētikas aģentūru iesniedza atbildes uz trīs jautājumiem, kas saistīti ar pārvietošanās iespējām pilsētā. Savukārt, nākamajā noslēdzošajā kārtā, tika sniegta atbilde uz jautājumu, ko Rīgai nozīmētu iegūt viedās pilsētas titulu. Noslēgumā tika noteiktas 20 šim statusam piemērotākās pilsētas.

Publikācija apskatāma šeit: http://www.theneweconomy.com/magazine

0 Patīk
2346 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts