Projekta SATSDIFACTION ietvaros norisinājās trešais darbseminārs
27. un 28.jūnijā Pontadelgadā, Portugālē notika Interreg Europe starpreģionu sadarbības programmas projekta SATSDIFACTION trešais pieredzes apmaiņas darbseminārs “Satelītu datu izmantošana, lai uzraudzītu un novērtētu energoefektivitātes stratēģiju ietekmi” (Learning Deep Dive).
Darbsemināra laikā notika trīs sesijas, ar mērķi pilnveidot zināšanas, kā arī, veicot padziļinātu labo prakšu analīzi un pieredzes apmaiņu par jautājumiem, kas saistīta ar tālizpētes datu iegūšanu un piemērošanu. Vienlaikus tika sniegta iespēja projekta partneriem un ekspertiem piedalīties diskusijās un viedokļa sniegšanā par pārrunātajām tēmām.
Pirmajā sesijā tika pārrunāti būtiski jautājumi enerģētikas, vides un klimata pārmaiņu jomā, kas ietvēra prezentācijas par Azoru salu enerģētikas stratēģiju, atjaunojamās enerģijas scenāriju Azoru salās un ceļvedi oglekļa neitralitātes nodrošināšanai. Otrās sesija ietvaros galvenā uzmanība tika pievērsta ģeogrāfiskajām informācijas sistēmām (ĢIS), zemes novērošanas un kosmosa infrastruktūrām, kuras ietvaros tika sniegta prezentācija par Azoru salu interaktīvo telpisko datu infrastruktūru un ieskats Portugāles Kosmosa ģeotelpisko datu iegūšanā un apstrādē. Savukārt trešās sesijas ietvaros tika demonstrēts praktisks piemērs kā, izmantojot tālizpētes datus, automatizēti noteikt saules paneļu atrašanās vietas. Paralēli tika organizēta projekta pārraudzības sanāksme, kuras ietvaros tika pārrunāti ar projekta īstenošanu saistītie administratīvie jautājumi.
Vienlaikus tika nodrošināta iespēja apmeklēt Ribeira Grande ģeotermālo spēkstaciju, sniedzot praktisku mācību pieredzi par ilgtspējīgas enerģētikas praksi Azoru salās. Tāpat, demonstrējot praktiskos piemērus, tika sniegta informācija par vides saglabāšanas nozīmi Azoru salās.
Šis divu dienu padziļinātais darbseminārs ne tikai veicināja zināšanu apmaiņu starp reģiona ieinteresētajām personām, bet arī izcēla Azoru salas kā inovāciju centru enerģētikas, vides un kosmosa infrastruktūras jomā.
Tā kā projekta mērķis ir veicināt tālizpētes datu integrēšanu reģionu datu infrastruktūrās, balstoties uz dažādām metodoloģijām un analīzēm, tika atspoguļoti veidi un iespējas tālizpētes datu piemērošanai dažādu nozares jomas pilnveidei, praktiskie ieguvi un nākotnes izaicinājumi.