Pavasara talkā Mūkusalā sakopj teritoriju un atrod bruņurupuci
Jau otro gadu pēc kārtas Lielās Talkas ietvaros Mūkusalā, kas ir projekta „Integrēta plānošana un sadarbības modelis degradēto teritoriju revitalizācijai” (“Baltic Urban Lab”) teritorija, tika organizēta pavasara talka.
Šogad talkā piedalījās ap 40 brīvprātīgo, palīdzot sakopt teritoriju gar dzelzceļu un Kīleveina grāvi. Kopumā tika savākti vairāk nekā 50 maisu dažādu atkritumu, tajā skaitā nolietota sadzīves tehnika un vairāki desmiti automašīnu riepu.
Pie interesantākā un eksotiskākā atraduma titula ne tikai projekta ietvaros, bet, iespējams, Lielās Talkas vēsturē, tika Kīleveina grāvja tuvumā atrastais bruņurupucis, kas medijos izraisīja plašu interesi, savukārt biologos – diskusiju par bruņurupuča iespējamo piederību Eiropā reti sastopamajai bruņurupuču sugai – purva bruņurupucim. Šāds atradums liecina par projekta teritorijas bioloģisko nozīmi un nepieciešamību izturēties saudzīgi pret Kīleveina grāvja sakārtošanu.
Pēc talkas dalībnieki, baudot gardu zupu un plātsmaizi, pārrunāja Mūkusalas teritorijas attīstības iespējas un trūkumus, daloties ar idejām un priekšlikumiem teritorijas attīstībai. Kā būtiskāko dalībnieki minēja nepietiekamās Mūkusalas satiksmes saites ar pārējo pilsētas teritoriju, kā arī nepieciešamību pēc gājēju un velosipēdu celiņiem un zaļās infrastruktūras, kur droši pavadīt brīvo laiku. Dalībnieki arī vērsa uzmanību, ka Mūkusalas teritoriju nepieciešams attīstīt kā 24 stundas dzīvotspējīgu apkaimi, kurā ne tikai strādāt, bet arī dzīvot un atpūsties.
Pasākumā piedalījās arī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskā centra Telpiskās attīstības plānošanas maģistratūras programmas studenti un pasniedzēji.
Projekta “Baltic Urban Lab” mērķis ir pilnveidot pilsētvides plānošanu, izstrādājot un testējot jaunu integrētu plānošanas pieeju un sadarbības modeli degradēto teritoriju reģenerācijā, tādejādi palīdzot pilsētām revitalizēt urbānās telpas un pārveidot tās gudrā, ilgtspējīgā teritorijā ar augstu dzīves un darba vides kvalitāti.
Projekts “Baltic Urban Lab” tiek īstenots INTERREG Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam ietvaros.