Noslēgumam tuvojas ilgtspējīgo pārtikas lietošanas paradumu veicināšanas projekts
2013.gada 31.matrā noslēgsies Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un Eiropas Savienības līdzfinansētais sadarbības projekts 4CITIES4DEV: ”Piekļuve labai, tīrai un taisnīgai pārtikai: ”pārtikas kopienu” pieredze”, kā ietvaros rīdzinieki un pilsētas viesi varēja nogaršot veselīgu un uz attīstību orientētu pārtiku, kā arī izglītoties par atbildīga patēriņa un vietējo tradīciju saglabāšanas nepieciešamību.
Vadošā partnera, Turīnas (Itālija), projekta vadītājs Paolo Mascia atzīmē: „Rīga ir piedalījusies visās projekta vadlīnijās paredzētajās aktivitātēs un ir sasniegusi visus mērķus, kas tika izvirzīti projekta sākumā”, kā arī apsveic galvaspilsētu ar to, ka „Rīga ir veiksmīgi spērusi pirmos soļus decentralizētas sadarbības jomā un novēlu turpināt šo nozīmīgo un atbildīgo darbību”.
Projekta ietvaros divus gadus pēc kārtas Rīgas Svētku laikā tika organizēta „Garšas meistaru iela”, kur pavāri no labākajiem Rīgas restorāniem apmēram 40 000 apmeklētājiem piedāvāja nogaršot un sniedza informāciju par ēdieniem, kā arī veselīgu un kvalitatīvu pārtiku, kas audzēta atbilstoši dabas resursu saglabāšanas un ilgtspējīgas attīstības principiem.
Projekta laikā 19 Rīgas skolās, 2366 skolēni ir noklausījušies izglītojošas lekcijas par projektu 4CITIES4DEV un tā vēstījumu par to kā veicināt globalizācijas seku mazināšanos un pieturēšanos pie vietējām tradīcijām.
2012.gadā laikā Kongresu namā tika prezentēta projekta Ceļojošā izstāde, kuras laikā apmeklētāji tika informēti par pārtikas apgādes politiku un ilgtspējīgu attīstību, kā arī patērētāju lomu pieprasījuma veidošanā pēc kvalitatīvas pārtikas. Rīgas partnervalstis projekta laikā arī prezentēja Ceļojošo izstādi un realizēja starptautiskas nozīmes konferences un izstādes, piemēram, „Terra Madre”, kas notika Itālijā, „Algusto” Spānijā un „Eurogusto” Francijā, kas pulcēja kopsummā apmēram 286 000 apmeklētājus.
Jāatzīmē, ka Rīgas dome jau šobrīd realizē atbildīgā patēriņa pieeju Rīgas Centrāltirgus politikas veidošanā , lai atbalstītu ekoloģiskās pārtikas kopienas un tādus cilvēkus, kuri ražo, apstrādā un izplata ilgtspējīgu un augstas kvalitātes pārtiku, saglabājot spēcīgu sociālo, ekonomisko, kultūras un vēsturisko saikni ar vietējo reģionu un tradīcijām.
Projekta norises termiņš: 2011.gada 5.maijs – 2013.gada 31.marts. Finansējums: EuropeAid finansējums – 78 948,98 LVL, Rīgas domes līdzfinansējums – 26 316,32 LVL.