Noskaidros rīdzinieku viedokli par apkaimju attīstībai aktuāliem jautājumiem jaunā Rīgas teritorijas plānojuma izstrādes ietvaros
Uzsākta plaša mēroga Rīgas iedzīvotāju aptauja, kas sniedz iespēju rīdziniekiem iesaistīties jaunā Rīgas teritorijas plānojuma izstrādē. Pirmais sabiedrības iesaistes programmas posms Rīgas teritorijas plānojuma izstrādē ir Rīgas iedzīvotāju viedokļu apzināšana par apkaimju vietējiem centriem, sabiedrisko transportu, autotransporta novietošanas iespējām, pakalpojumu pieejamību, vidi, un citiem konkrētajā apkaimē aktuāliem jautājumiem. Kopumā plānots noskaidrot aptuveni 7200 rīdzinieku viedokli, aptaujas rezultātā iegūstot iedzīvotāju vērtējumu par 58 Rīgas apkaimju esošo situāciju un priekšlikumus attīstības iespējām.
Aptaujas rezultāti tiks izmantoti Rīgas teritorijas plānojuma izstrādē. Ar aptaujas rezultātiem plānots iepazīstināt iedzīvotājus apkaimju sanāksmēs, kas notiks šā gada otrajā pusē. Aptauja ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā apzināt plašākas sabiedrības viedokli, tādējādi Rīgas pašvaldība ir ņēmusi vērā nevalstisko organizāciju un iedzīvotāju priekšlikumus par nepieciešamību iedzīvotājus iesaistīt teritorijas plānojuma izstrādes procesa sākumā.
Izvēlētā aptaujas metode ir tiešā intervija respondenta dzīvesvietā, līdz ar to Rīgas dome aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem un veltīt laiku, sniedzot savu viedokli par aptaujā iekļautajiem jautājumiem, kas nākotnē var sekmēt iedzīvotāju dzīves apstākļu un apkārtējās vides kvalitātes uzlabošanos.
Aptaujas izlase ir veidota pēc nejaušības principa, lai nodrošinātu objektīvus aptaujas rezultātus. Iedzīvotāji, kuriem nebūs iespēja piedalīties aptaujā, būs laipni aicināti piedalīties citos sabiedrības līdzdalības pasākumos. Par plānotajiem pasākumiem rīdzinieki tiks informēti plašsaziņas līdzekļos, un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta mājaslapā www.rdpad.lv.
Intervētāju darbs apkaimēs plānots šādā laika grafikā:
- Skanste, Pētersala – jūnijā;
- Kleisti, Dzirciems, Iļģuciems, Zasulauks, Āgenskalns, Torņakalns, Ķīpsala, Salas, Atgāzene, Ziepniekkalns, Bišumuiža, Katlakalns – jūlijā;
- Bieriņi, Pleskodāle, Mūkupurvs, Bebrbeķi, Šampēteris, Buļļi, Daugavgrīva, Bolderāja, Voleri, Mangaļasala, Vecdaugava, Vecāķi, Trīsciems – augustā;
- Vecmīlgrāvis, Mīlgrāvis, Kundziņsala, Sarkandaugava, Mežaparks, Čiekurkalns, Teika, Jugla, Mežciems, Jaunciems, Suži, Bukulti, Berģi, Brekši – septembrī un oktobrī;
- Dreiliņi, Pļavnieki, Šķirotava, Purvciems, Dārzciems, Rumbula, Dārziņi, Maskavas forštate, Ķengarags, Brasa, Grīziņkalns, Avoti, Centrs, Vecrīga – oktobrī un novembrī.
Konkursa rezultātā aptauju veic SIA „Aptaujas Centrs” un tā norisināsies no 2013.gada jūnija līdz novembra beigām, savukārt visi aptaujas rezultāti būs apkopoti līdz šā gada beigām.
Pilotpētījums Imantas un Zolitūdes apkaimēs norisinājās no 2012.gada decembra līdz 2013.gada janvārim un to veica pētījumu kompānija SIA „SKDS”. Pētījuma rezultāti pieejami www.sus.lv, sadaļā „Pētījumi”.
Papildu informācija par jauno Rīgas teritorijas plānojumu
Esošais Rīgas teritorijas plānojums tika izstrādāts laika periodam no 2006.-2018.gadam, pašlaik uzsākts darbs pie Rīgas teritorijas plānojuma 2018.-2030.gadam. Tā mērķis ir radīt elastīgu teritorijas plānošanas dokumentu, kas sniedz nosacījumus pilsētas attīstībai, kas balstīti uz vēstures, kultūras, ainavu un sociāli ekonomisko aspektu izvērtējumu un dažādu sabiedrības grupu interešu saskaņošanu.