Lielās talkas 2016 ietvaros sakopa projekta teritoriju, kas izvēlēta kā pilotteritorija, lai izstrādātu un testētu jaunu, integrētu plānošanas pieeju degradēto teritoriju reģenerācijā.
Šā gada 23.aprīlī, piedaloties vides sakopšanas pasākumā “Lielā Talka”, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta darbinieki sadarbībā ar domubiedru grupu “Tuvā Pārdaugava” talkoja projekta „Integrēta plānošana un sadarbības modelis degradēto teritoriju revitalizācijai teritorijā” (“Baltic Urban Lab”).
Tā kā viena no Projekta aktivitātēm ir vietējo ieinteresēto personu apzināšana un teritorijas apsekošana, Rīgas domes pilsētas attīstības departaments organizēja kopīgu tikšanos Lielās Talkas ietvaros, lai iepazīstinātu ieinteresētās personas ar projekta mērķiem un plānotajām aktivitātēm, kā arī nodibinātu jaunus kontaktus turpmākai sadarbībai un sakoptu projekta teritoriju no Dzelzceļa tilta līdz Bieķensalas ielai un no Mūkusalas ielas līdz Jelgavas ielai.
Minētās teritorijas sakopšanā ar prieku un darba sparu sestdienas rītā piedalījās 70 dalībnieki un tika savākti aptuveni 120 maisi ar atkritumiem, sakopjot šādas teritorijas:
- Kīleveina grāvja malu posmā no Mūkusalas ielas līdz Jelgavas ielai;
- gājēju taku gar dzelzceļa uzbērumu posmā no Jelgavas ielas līdz Torņakalna stacijai;
- posmu no Latvijas Nacionālās bibliotēkas līdz dzelzceļa uzbērumam;
- posmu no Dzelzceļa tilta līdz Bieķensalas ielai;
- posmu no Mūkusalas ielas līdz Jelgavas ielai.
Šāda veida aktivitāte balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu.
Viens no Lielās Talkas mērķiem ir sakopt Latviju ceļā uz tās 100. dzimšanas dienu, padarot mūsu valsti par tīrāko un zaļāko vietu pasaulē, savukārt projekta “Baltic Urban Lab” mērķis ir pilnveidot pilsētvides plānošanu, izstrādājot un testējot jaunu integrētu plānošanas pieeju un sadarbības modeli degradēto teritoriju reģenerācijā, tādejādi palīdzot pilsētām revitalizēt urbānās telpas un pārveidos tās gudrā, ilgtspējīgā teritorijā ar augstu dzīves un darba vides kvalitāti.
Projekts “Baltic Urban Lab” tiek īstenots INTERREG Centrālās Baltijas jūras reģiona programmas 2014.-2020.gadam ietvaros.
Domubiedru grupu “Tuvā Pārdaugava” apvieno Daugavas kreisajā krastā esošo Mūkusalas, Klīversalas un Lucavsalas rajonu kultūras, izglītības, izklaides un atpūtas institūcijas: Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs, Mūkusalas Mākslas salons, Latvijas Dzelzceļa muzejs, Lucavsalas atpūtas parks un Rīgas veikparks, dizaina telpa „Xcelsior”, kultūras un mākslas projekts „Noass”, veikals/kafejnīca „Brūklene”, tējnīca „Materia Tējas un Sarunas”, kafejnīca „Annas Dārzs”, Zīmējumu teātris, Jelgavas tipogrāfija, izdevniecība „BALTA eko”, „Arctic Paper”.