Informēs par projekta „Rīgas Centrāltirgus kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija 1.kārta” būvniecības ieceri un sagaidāmajiem pilsētvides uzlabojumiem

Piektdien, 2017. gada 27. janvārī, plkst. 12.00 Rīgas Centrāltirgus sakņu paviljonā (Rīgā, Centrāltirgus ielā 3 k-3) Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, piedaloties Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un AS „Rīgas Centrāltirgus” pārstāvjiem, informēs par projekta „Rīgas Centrāltirgus kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija 1.kārta” tālāko attīstību.

Projekts paredz atbilstoši Rīgas pilsētas attīstības plānošanas dokumentiem, attīstīt un revitalizēt Rīgas Centrāltirgus degradēto teritoriju – pazemes pilsētu (pagrabu daļu zem paviljoniem) ~2ha platībā, kanālmalu un Centrāltirgus ielu.

Pašlaik būtisks Centrāltirgus trūkums ir nesakārtota vide – Centrāltirgus ārtelpai un pazemes telpām steidzami nepieciešami pārbūves un labiekārtošanas darbi, inženierkomunikācijas ir novecojušas un sliktā stāvoklī, tāpēc pilnvērtīgi nepilda nepieciešamās funkcijas. Ņemot vērā gan objekta funkcionālo un vēsturisko nozīmi, gan esošo problemātiku, ir nepieciešams uzsākt objekta pārbūvi, tāpēc Rīgas pilsētas pašvaldība kā prioritāro projektu Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma saņemšanai ir izvirzījusi projektu „Rīgas Centrāltirgus kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija 1.kārta”.

Projekta ietvaros plānota būvprojekta izstrāde, būvniecība, kas ietver Rīgas Centrāltirgus zivju, sakņu, gastronomijas, piena un gaļas paviljonu pagrabstāvu un savienojošo tuneļu vienkāršotu atjaunošanu, Rīgas Centrāltirgus teritorijas kanālmalas pārbūvi no Maskavas ielas līdz Prāgas ielai un no Prāgas ielas uz Gogoļa ielas pusi un Centrāltirgus ielas un lietu ūdens kanalizācijas sistēmas pārbūvi no Prāgas ielas uz Maskavas un Gogoļa ielas pusi, kā arī autoruzraudzību un būvuzraudzību. Projektu plānots īstenot līdz 2020.gada pavasarim.

Papildu informācijai:

Rīgas Centrāltirgus jau 86 gadus ir rīdzinieku vidū iemīļota iepirkšanās un iecienīta ārvalstu viesu apskates vieta, kuru ik dienu apmeklē no 80 000 – 100 000 cilvēku, kuri par tirgus priekšrocībām min plašu izvēli, svaigus produktus un zemākas cenas.

Latgales priekšpilsētā, teritorijā starp Maskavas ielu, Turgeņeva ielu, Prāgas ielu, Gaiziņa ielu, Gogoļa ielu un Centrāltirgus ielu ietilpstošais objekts 100,5 m² platībā ir valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa „Rīgas pilsētas vēsturiskais centrs” daļa, kā arī atrodas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma vietas „Rīgas vēsturiskais centrs” teritorijā un ir pašvaldības īpašumā. Saskaņā ar Kultūras ministrijas 29.10.1998. rīkojumu Nr.128 „Valsts aizsargājamo kultūras pieminekļu saraksts” Centrāltirgus paviljonu ansamblis Nēģu ielā 7, Rīgā, ir valsts nozīmes kultūras piemineklis.

1 Patīk
4689 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts