Ceturtdien, 27.janvārī plkst. 11.00 Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks topošā koka ēku renovācijas centra „Koka Rīga”, Krāsotāju ielā 12, ēkas pamatos iemūrēs kapsulu ar vēstījumu nākamajām rīdzinieku paaudzēm.

Koka ēku renovācijas centra izbūve tiek veikta Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Rīgas domes finansētā projekta „Grīziņkalna kultūrvēsturiskā mantojuma tūrisma potenciāla stiprināšana” ietvaros.

Projekta ieviešana uzsākta 2010.gada 7.aprīlī, Rīgas domei noslēdzot vienošanos ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par projekta īstenošanu. Projekta ieviešanu nodrošina Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments sadarbībā ar Rīgas Austrumu izpilddirekciju.

Projekta mērķis ir attīstīt Grīziņkalna koka arhitektūras kultūrvēsturisko kompleksu kā starptautiski atzītu nacionālās nozīmes kultūras tūrisma produktu, veicot Grīziņkalna koka arhitektūras restaurāciju, rekonstrukciju un apkārtējās vides infrastruktūras sakārtošanu, kā arī teritorijas kultūrvēsturiskā mantojuma mārketinga pilnveidošanu.

Šobrīd ēka Krāsotāju ielā 12 ir vēsturiski nozīmīga ar to, ka tā ir vecākā ēka, kas saglabājusies kopš 1870.gada.

Koka ēku renovācijas centrā tiks nodrošināta informācija par koka būvju atjaunošanas tehnoloģiju, nojaukto ēku vēsturisko detaļu un renovācijas materiālu pieejamība, būs iespēja veikt nelielus vēsturisko ēku detaļu renovēšanas darbus, kā arī iepazīties ar analogu praksi Eiropas Savienības valstīs. Centrā būs pieejama plaša informācija par Grīziņkalna apkaimi un tās kultūras tūrisma objektiem.

Žurnālistus, kuri vēlas piedalīties pasākumā, pie domes (RTU pusē pie barjeras) līdz plkst. 10.45 gaidīs mikroautobuss.

Informāciju sagatavoja:
Rīgas Austrumu izpilddirekcijas Sabiedrisko attiecību un kultūras projektu vadītāja Aija Briede

0 Patīk
1388 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts