Augsto tehnoloģiju konferencē atklās reģionu, uzņēmējdarbības un zinātnes attīstībai veltītu projektu
2012.gada 17. – 20.aprīlī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā, Ķengaraga ielā 8, Rīgā norisināsies gadskārtējā starptautiskā konference – Funkcionālie materiāli un nano tehnoloģijas – FM&NT-2012. Konferences pirmajā dienā notiks Baltijas jūras reģiona (Baltic Sea Region) projekta “Science Link” atklāšanas pasākums „SCIENCE LINK – reģionu, uzņēmējdarbības un zinātnes attīstībai”, kura laikā klātesošie tiks iepazīstināti ar projekta plānotajām aktivitātēm un sagaidāmajiem projekta rezultātiem.
Ar šī projekta realizāciju Rīga identificēs tās organizācijas, kurām būtu nepieciešama liela mēroga izpētes infrastruktūra uzņēmējdarbības veicināšanā, nodrošinās uzņēmumus ar bezmaksas laiku pētniecības infrastruktūras centros, sniegs konsultācijas par pētniecības infrastruktūras centros piedāvātajām iespējām gan uzņēmējdarbības atbalsta organizācijām, gan pašiem uzņēmējiem.
Projekta atklāšanas pasākumā piedalīsies pašvaldību, plānošanas reģionu, biznesa inkubatoru, Eiropas Savienības programmu administrējošo iestāžu un kontaktpunktu, NVO, uzņēmējdarbības atbalsta organizāciju pārstāvji un citi interesenti.
Kopumā starptautiskā zinātniskā konference „Funkcionālie materiāli un nano tehnoloģijas – FM&NT-2012” ir pasākums, kura laikā dalībnieki (materiālzinātnieki, pētnieki, inženieri un studenti no universitātēm, akadēmijām, pētniecības institūtiem un saistīto industriju uzņēmumiem) no visas pasaules var iepazīties un dalīties jaunākajos zinātniskajos sasniegumos, tendencēs un aktivitātēs inovatīvu materiālu pētniecībā un dizainā, izmantojot modernās nano tehnoloģiju metodes.
Plašāka informācija par konferenci – Funkcionālie materiāli un nano tehnoloģijas – FM&NT-2012 pieejama: http://www.fmnt.lu.lv/presentations/
Par projektu
Projekta „Science Link” mērķis ir izveidot konsultāciju un kontaktpunktu tīklu Baltijas jūras reģionā, lai nodrošinātu ērtu pieejamību informācijai par iespējām, ko piedāvā esošie liela mēroga pētniecības infrastruktūras centri Baltijas jūras reģionā, piemēram, Valsts elektromagnētiskā starojuma pētniecības programmas centrs Polijā, ESS Zviedrijā un Eiropas XFEL Vācijā.
Projektu plānots īstenot līdz 2014.gada jūlijam. Projektu finansē no Baltijas jūras reģiona transnacionālās sadarbības programmas un tā kopējās izmaksas LVL 2 763 729 un RD daļa LVL 35 140.
Projektu vada – Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments.