Atvērta Ceļojošā izstāde par veselīgu un kvalitatīvu pārtiku

No 2012.gada 17. augusta līdz 7. septembrim Rīgas Kongresu namā notiks Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta 4CITIES4DEV: „Piekļuve labai, tīrai un taisnīgai pārtikai: „pārtikas kopienu” pieredze” pasākums – Ceļojošā izstāde. Ceļojošā izstāde nodrošinās iedzīvotājus ar informāciju par iespējām un nepieciešamību iegādāties veselīgu un kvalitatīvu pārtiku, kas audzēta atbilstoši dabas resursu saglabāšanas un ilgtspējīgas attīstības principiem. Ieeja izstādē bez maksas.

 

 

 

 

Aktivitātes:

  • Izstāžu telpa ar materiāliem un produktiem – interaktīvais piecu maņu galds, piedāvās apmeklētājiem pētīt pārtiku, pielietojot visas piecas maņas; informatīvie eksponāti „Pārtikas stāsti”, kuros tiks stāstīts par pārtikas vēsturi un izcelsmi, u.c.
  • Fotogrāfiju izstāde – Āfrikas pārtikas kopienas – Rīga, projekta ietvaros sadarbojas ar Mananaras vaniļas audzētāju pārtikas kopienu;
  • Video zāle – tiks demonstrētas dokumentālas filmas par Āfrikas pārtikas kopienām. Tā ļaus skatītājiem ieskatīties Kenijas Pokotu kopienas ikdienā, veidojot apmeklētājiem atbildīgu attieksmi pret vietēju un sezonālu pārtiku;
  • Spēles – „Interaktīvais dārzs” un „Lielveikals”. Spēļu mērķauditorija ir visu vecumu cilvēki, kurus interesē pārtikas izcelsme un iespējas izvēlēties veselīgu pārtiku, kas ir vietēja un sezonāla, kā arī, kas ir ražota dabai draudzīgā veidā.

Ceļojošās izstādes atklāšana notika 2011.gada novembrī Tūras (Francija) pilsētas starptautiskajā izstādē Euro Gusto. 2011. gada decembrī izstāde tika prezentēta Bilbao (Spānija) un pēc Rīgas tā tiks vesta uz Turīnu (Itālija), kur tai būs nozīmīga loma starptautiskajā konferencē Terra Madre.

Par projektu. Projektā 4CITIES4DEV piedalās Rīgas pilsēta kopā ar Turīnu (Itālija), Tūru (Francija), Bilbao (Spānija), kā arī starptautisko organizāciju „Slow Food International”. Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments projektu realizē sadarbībā ar biedrību „Slow Food Rīga”. Visu sadarbības pašvaldību galvenā prioritāte projekta ietvaros ir nodrošināt pilsētas iedzīvotājus ar informāciju par veselīgu pārtiku, kā arī radīt iespēju izvēlēties pārtiku, kas ir audzēta videi draudzīgā veidā. Projekta mājas lapa: http://www.4cities4dev.eu/.

Papildu informācija:Kristīne Eiduka, projekta 4CITIES4DEV: ”Piekļuve labai, tīrai un taisnīgai pārtikai: ”pārtikas kopienu” pieredze” vadītāja, tālr.: 67105564; E-pasts: kristine.eiduka@riga.lv

0 Patīk
1136 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts