Atskats uz iedzīvotāju, NVO pārstāvju un speciālistu sanāksmi par Mūkusalas ielas krasta promenādes rekonstrukcijas projekta ieceri

Trešdien, 2015.gada 16.septembrī, Latvijas Nacionālās bibliotēkas telpās notika Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta organizēta Mūkusalas ielas krasta promenādes attīstības plānošanas koprades sanāksme. Sanāksmes mērķis bija iepazīstināt iedzīvotājus ar Mūkusalas ielas krasta promenādes posmā no Akmens tilta līdz Salu tiltam attīstības ieceri, kā arī apspriest vietējo iedzīvotāju un plašākas sabiedrības vajadzības promenādes attīstības kontekstā. Sanāksmē pulcējās vairāk kā 60 apkaimes iedzīvotāji, eksperti, kā arī Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvji. Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta speciālisti pasākuma pirmajā daļā informēja par Mūkusalas promenādes attīstības ieceri, savukārt, pārstāvji no Latvijas Nacionālās bibliotēkas pastāstīja par izstrādāto labiekārtojuma projektu promenādes daļai pie Akmens tilta.

Sanāksmes otrajā daļā dalībnieki līdzdarbojās diskusiju darba grupu ietvaros. Izmantojot koprades pieeju ideju veidošanā, dalībnieki izteica savu redzējumu un aktīvi iesaistījās diskusijās par Mūkusalas ielas krasta promenādes attīstību. Diskusijas ietvaros katra darba grupa pārrunāja jautājumus trīs tematiskos virzienos: promenādes izmantošana un dažādu sabiedrības grupu vajadzības, sasniedzamība, atpūta un labiekārtojums, aktīvā atpūta un sasaiste ar vietējās nozīmes objektiem.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments izsaka pateicību iedzīvotājiem un ekspertiem par aktīvu līdzdalību Mūkusalas ielas krasta promenādes attīstības īstenošanā, kā arī aicina iedzīvotājus turpināt sniegt priekšlikumus par minētās teritorijas attīstību. Gan diskusijas dalībnieku, gan Rīgas pilsētas iedzīvotāju ierosinātie priekšlikumi tiks izvērtēti un ņemti vērā Mūkusalas ielas krasta promenādes metu konkursa nolikuma izstrādē.

Vienlaikus Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments atgādina, ka septembrī turpināsies iedzīvotāju un ekspertu sanāksmes arī par citiem Rīgas publiskās ārtelpas objektiem. 2015.gada 23.septembrī tiks organizēta diskusija par Rīgas centra parku (Esplanāde, Viesturdārzs, Kronvalda parks) un 2015.gada 30.septembrī diskusija par Centrāltirgus rekonstrukcijas projektu iecerēm.

1 Patīk
3204 Skatīts

1 komentārs

  • Ilze2015. gada 21. septembris plkst. 19:45

    Labdien!
    Vai ir iespējams kaut kur iepazīties ar darba grupās apspriesto un piedāvātajiem priekšlikumiem?

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts