Apmeklētājiem pieejams pilnībā atjaunotais Grīziņkalna parks un Ziedoņdārzs

Pirmdien, 1.jūnijā, ar dažādiem pasākumiem tika atklāti divi pilnībā atjaunoti galvaspilsētas parki – Grīziņkalna parks un Ziedoņdārzs, kuri tagad pilnībā pieejami apmeklētājiem. Šie parki kļuvuši daudz pievilcīgāki un ar plašākām atpūtas iespējām – nomainīts celiņu segums un soliņi, atjaunoti bradājamie baseini, izveidoti kvalitatīvi bērnu rotaļu laukumi un veikta virkne citu nozīmīgu uzlabojumu.

„Mums tagad galvaspilsētā kļuvis par diviem sakārtotiem parkiem vairāk, kur atpūsties varēs jebkura vecuma iedzīvotāji un pilsētas viesi. Pateicos iedzīvotājiem par pacietību ilgo remontdarbu laikā un būvniekiem par kvalitatīvi paveikto darbu,” teica Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

Ziedoņdārzā izbūvētas komunikācijas, rekonstruēta dārznieka māja, izbūvētas jaunas sabiedriskās tualetes, rekonstruēts bradājamais baseins, nobruģēti celiņi, tajos izbūvēts taktīlais segums vājredzīgajiem, marķētas velobraucēju joslas, uzstādīti jauni soliņi un rekonstruēti esošie, izveidots suņu pastaigu laukums ar vingrošanas elementiem, rekonstruēts bērnu rotaļu laukums, uzstādīts vēl viens jauns bērnu rotaļu laukums, atjaunots basketbola laukums, rekonstruēts parka apgaismojums, atjaunots zāliens visā parka teritorijā, veikta parka apzaļumošana, uzstādītas tūrisma norādes un tiks uzstādītas kameras.

Grīziņkalna parkā izbūvētas komunikācijas, rekonstruēta dārznieka māja, saimniecības ēka, sabiedriskās tualetes un bradājamais baseins, atjaunotas atbalsta sienas un kāpnes, nobruģēti un asfaltēti celiņi, tajos izbūvēts taktīlais segums vājredzīgajiem, veikta estrādes laukuma atjaunošana un pilnīga apgaismojuma nomaiņa, uzstādīti jauni soliņi un rekonstruēti esošie, izveidots vingrošanas laukums – āra sporta zāle, uzstādīti dekoratīvie vīteņaugu režģi un arkas, atjaunots zāliens visā parka teritorijā, veikta parka apzaļumošana, izveidots suņu pastaigu-vingrošanas laukums, rekonstruēts bērnu rotaļu laukums un paplašināta tā teritorija, uzstādītas tūrisma norādes un tiks uzstādītas kameras.

Tāpat veikta četru ielu – Lienes ielas, Pļavas ielas, Zaķu ielas un Sparģeļu ielas -rekonstrukcija un deviņu ielu – Terēzes ielas, Alauksta ielas, Laboratorijas ielas, Vārnu ielas, Lauku ielas, Zvaigžņu ielas, Augšielas, J.Asara ielas, Krāsotāju ielas – apgaismojuma rekonstrukcija.

Parki un ielas atjaunotas projekta „Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija” gaitā. Projekta kopējās izmaksas ir 9,4 miljoni eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Pašvaldība piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 85% jeb 6,4 miljonu eiro apjomā no projekta attiecināmām izmaksām. Līgums slēgts ar izpildītājiem SIA „Tilts” un „Reaton”.

1 Patīk
30422 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts