Katras apkaimes konceptplānam ir trīs mērķi:
- apkopot definētajā apkaimes centrā esošo un plānoto publiskās ārtelpas attīstības projektu iespējamās sakarības;
- attēlot publiskās ārtelpas attīstību apkaimes centrā, ņemot vērā gan pašvaldības, gan valsts, gan privāto investoru, gan apkaimes iedzīvotāju intereses;
- noteikt un savstarpēji koordinēt publiskās ārtelpas attīstības projektu ieceres pašvaldības īpašumos.
Konceptplāna struktūra
Konceptplānu izstrādē tiek izvērtēta apkaimes centra un tā izpētes teritorija. Konceptplāna risinājumi primāri vērsti uz apkaimes centra teritoriju, nepieciešamības gadījumā paredzot risinājumus arī ar apkaimes centru funkcionāli saistītajā teritorijā.
Telpiskās struktūras konceptplānu izstrādes procesā ārpus formālajām procedūrām paredzēts konsultēties ar sabiedrību (apkaimes iedzīvotājiem, uzņēmējiem, apkaimes nevalstiskajām organizācijām u.c.), apzinot teritorijas lietošanas paradumus un vajadzības pirms risinājumu izstrādes un validējot sagatavotos risinājumus, kā arī citos gadījumos pēc vajadzības.
Konceptplānu izstrādi koordinē un vada Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments kopradē ar sabiedrību, konsultējoties ar pasākumu īstenotājiem un Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra Apkaimju koordinatoriem.
Konceptplānu izstrāde apkaimju centriem plānota secīgi, sākot ar A prioritātes grupas apkaimju centriem un turpinot ar B un C prioritātes grupu apkaimju centriem.
A prioritātes grupa | B prioritātes grupa | C prioritātes grupa |
Āgenskalns Bieriņi Dārziņi Iļģuciems Ķengarags Sarkandaugava Vecmīlgrāvis | Bolderāja Čiekurkalns Dzirciems Imanta Maskavas forštate Pļavnieki Purvciems Šampēteris un Zasulauks Vecāķi Vecdaugava Zolitūde | Atgāzene Berģi Bišumuiža un Katlakalns Buļļi Daugavgrīva Jaunciems Jugla Mangaļsala Mežaparks Mežciems Mīlgrāvis Pleskodāle Teika Torņakalns Ziepniekkalns |