Turpinās projekta “Platforma integrētai sadarbībai ūdens resursu pārvaldībai (BSR Water)” īstenošana
Lai pilnveidotu ūdens apsaimniekošanas praksi Baltijas jūras reģiona pilsētās, stiprinot visu iesaistīto pušu kapacitāti un nodrošinot labās prakses apmaiņu, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (turpmāk – Departaments) kopā ar partneriem no dažādām Baltijas jūras reģiona valstīm turpina īstenot projekta “Platforma integrētai sadarbībai ūdens resursu pārvaldībai (BSR Water)” aktivitātes.
Rīgas pašvaldība BSR Water projektā, ņemot vērā pieredzi, ieviešot projektu iWater, sadarbībā ar ekspertiem, analizējusi situāciju Baltijas jūras reģiona valstu pilsētās un izstrādājusi ieteikumus ilgtspējīgu lietus ūdens pārvaldības risinājumu integrēšanai stratēģiskās plānošanas dokumentos.
Izstrādājot ieteikumus, apkopota informācija no desmit Baltijas jūras reģiona valstu 25 pilsētām. Analizēts šo valstu normatīvais regulējums, tāpat Baltijas jūras reģiona pilsētās pētīta esošā situācija lietus ūdens pārvaldības jomā, lai identificētu galvenos trūkumus un iespējas situācijas uzlabošanai.
Izstrādātos ieteikumus apstiprinājuši nozares vadošie eksperti un zinātnisko institūciju pārstāvji, un tie ikvienam interesentam pieejami šeit: https://www.bsrwater.eu/facilitation
Attēlā: anketēšanā iesaistītās Baltijas Jūras reģiona valstis un pilsētas
Projektā ir izveidota interaktīva tiešsaistes ūdens apsaimniekošanas platforma “Baltic Smart Water Hub” (“Vieda ūdens apsaimniekošana Baltijas jūras reģionā”), kurā apkopota līdzšinējā ūdens resursu apsaimniekošanas prakse Baltijas jūras reģiona valstīs īstenotajos projektos. Platformā var uzzināt par piemēriem un inovācijām lietus ūdens, notekūdeņu, saldūdens un jūras ūdens pārvaldībā un apsaimniekošanā. Tāpat tur var arī uzdot jautājumus par publicētajiem labās prakses piemēriem, uz kuriem atbildes sniedz platformā reģistrētie eksperti no dažādām Baltijas jūras reģiona valstīm, tostarp Latvijas.
Platformā var ne vien iegūt informāciju un sazināties ar dažādu ūdens resursu jomu ekspertiem, bet arī aktīvi iesaistīties, piesakot īstenotos projektus kādā no ūdens resursu tēmām. Tāpat platformā aicināti iesaistīties eksperti, lai tādējādi attīstītu profesionālo sadarbības tīklojumu un apmainītos ar pieredzi ar citiem Baltijas jūras reģiona ekspertiem, piedaloties tematiskajos diskusiju paneļos.
Projekts BSW tiek īstenots kopš 2018. gada 1. janvāra. Ņemot vērā globālās pandēmijas radītos apstākļus, tā īstenošanas termiņš ir pagarināts līdz 2021. gada 30. septembrim. Šajā periodā ir plānoti vairāki rezultātu izplatīšanas pasākumi vietējā un starptautiskā mērogā galvenajām ieinteresētajām pusēm: nozares ekspertiem, lēmumu pieņēmējiem, pilsētvides plānotājiem, lietus ūdens pārvaldībā iesaistītajiem un citiem interesentiem.