Studentiem ir vērtīgi priekšlikumi Mūkusalas teritorijas attīstībai
9. februārī Nacionālās bibliotēkas telpās notika Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas “RISEBA” studentu prezentācijas par Mūkusalas teritorijas attīstības koncepciju.
Mūkusalas degradētā teritorija ir starptautiskā projekta “Baltic Urban Lab” pilotteritorija, kuru ierobežo Mūkusalas, Bieķensalas un Jelgavas iela un dzelzceļš, tā ir daļa no Torņakalna apkaimes un atrodas UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma objekta “Rīgas vēsturiskais centrs” aizsardzības zonā.
Projekta “Baltic Urban Lab” vispārējais mērķis ir pilnveidot pilsētvides plānošanu, izstrādājot un testējot jaunu integrētu plānošanas pieeju un sadarbības modeli degradēto teritoriju reģenerācijā.
Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta starptautiskajā projektā “Baltic Urban Lab” ietvaros Mūkusalas pilotteritorijas vīzijas izstrādē piedalījās starpdisciplinārās studentu komandas no Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes, RISEBA.
Pamatojoties uz padziļinātu izpēti, visas trīs studentu grupas uzsvēra Mūkusalas teritorijas attīstības potenciālu, izveidojot to kā multifunkcionālu pilsētvidi, kas organiski kalpotu gan iedzīvotājiem, gan esošajiem un perspektīvajiem attīstītājiem, gan Rīgas viesiem.
Studenta konkursa darbus vērtēja profesionāla žūrija, kurā piedalījās gan Rīgas domes pilsētas attīstības departamenta speciālisti, gan Mūkusalas teritorijas attīstītāji, gan pazīstami arhitekti.
Žūrijas komisijas viedokli par Mūkusalas konkursa darbiem izteica žūrijas komisijas priekšsēdētājs, arhitekts Sergejs Ņikiforovs: „Vizionārismu mēģinājuši atrast visu darbu autori.”
Pēc studentu darbu prezentācijas un intensīvām žūrijas diskusijām, par uzvarētājiem tika atzīti RISEBA studenti, kas saņēma 3000 EUR balvu, otrās vietas ieguvēji – RTU komanda saņēma 2000 EUR, savukārt, trešās vietas ieguvēji – LU studenti 1000 EUR naudas balvu.
Augstskolu mācībspēki un studenti izteica pateicību Rīgas domes pilsētas attīstības departamentam par iespēju iesaistīties šāda veida projektā, jo studenti guva daudzpusīgu praktisko pieredzi darbojoties ar reālas pilsētvides izpēti un attīstības koncepcijas izstrādi. Departamenta direktora p.i. Armands Krūze saņēma pateicības vārdus par ieinteresētību un līdzdalību pasākumā.
Studentu darbi būs aplūkojami arī klātienē – sākotnēji Latvijas universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā Jelgavas ielā 1, projekta ceļojošās izstādes noslēgumā (šī gada oktobrī) Rīgas domē, Rātsnama 2.stāvā.
Papildu informācija: www.rdpad.lv