Starptautiskā konferencē diskutē par ostu integrāciju pilsētvidē

No 2014.gada 3. – 6.novembrim Durbānā, Dienvidāfrikas Republikā, norisinājās 14. Pasaules pilsētu un ostu konference, kurā Rīgas domi pārstāvēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Rīgas Brīvostas tematiskā plānojuma vadītāja Ljeta Putāne, kura informēja par sabiedrības iesaisti konkrētā tematiskā plānojuma izstrādes procesā.

Strādājot pie Rīgas brīvostas tematiskā plānojuma, ir nepieciešams ieskats citu valstu praksē, lai nodrošinātu, ka Rīgas brīvostas attīstība iet roku rokā ne tikai ar Rīgas attīstības nākotnes iecerēm, bet arī vienā solī ar Eiropas un visas pasaules ekonomikas attīstības tempiem.

Šī gada konferences galvenā tēma bija „gudra” ostas pilsēta. Tajā pārstāvji no pilsētu pašvaldībām dalījās pieredzē par ostu integrāciju pilsētvidē un sabiedrības iesaisti šajā procesā. Piemēram, Helsinku pašvaldības pārstāvis stāstīja par to, kā savietot pilsētas prāmju termināli ar dzīvojamām apkaimēm, nodrošinot pilsētniekiem labu dzīves kvalitāti, kamēr Dženovas vicemērs ekonomikas jautājumos iepazīstināja konferences dalībniekus ar to, kā pilsēta izmanto ostas ekonomisko potenciālu, lai uzlabotu pilsētnieku labklājību. Tāpat notika prezentācijas par šobrīd Eiropā un pasaulē aktuālākajiem projektiem un tehnoloģijām, kas uzlabo ostas darbību.

Antverpenes ostas pārstāve prezentēja mobilo aplikāciju, kas darbojas kā ostas apkaimju gids un sniedz ieskatu ostas darbības specifikā, bet Sandjego ostas vadītājs pastāstīja kādos veidos ostas vadība arvien vairāk ievieš „zaļās” tehnoloģijas un kā tas uzlabojis viņu ostu efektivitāti. Starptautiski atzītās firmas „Cisco Systems” pārstāvis prezentēja piemērus kā ar tehnoloģiju palīdzību ir iespējams samazināt transporta intensitātes problēmas, savukārt nīderlandiešu kompānijas pārstāvis iepazīstināja dalībniekus ar jaunās paaudzes konteineriem, kas ir salokāmi un tādējādi aizņem daudz mazāk vietas.

Konferenci organizēja „AIVP” – internacionāla organizācija, kas jau 25 gadus darbojas kā veiksmīga sadarbības platforma pilsētām un ostām visā pasaulē. Šī konference tiek organizēta reizi divos gados, un parasti kopā pulcē ap 400- 600 dalībnieku no visas pasaules pilsētām un ostām. Konferencē piedalās politiķi, pašvaldību speciālisti, pētnieki un akadēmiķi, kā arī citi sadarbības partneri, kas ir atbildīgi un iesaistās ostu teritorijas attīstībā, piemēram, arhitekti, dizaineri un uzņēmēji, kuri ar inovatīvām idejām cenšas uzlabot ostu un pilsētu darbu, padarot to efektīvāku un produktīvāku.

0 Patīk
1575 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts