Spīķeru kvartāla rekonstrukcijas darbos atjauno tuneli, uzstāda margas gar Krasta ielu, izbūvē pakāpienus uz Daugavu

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko apmeklēja Spīķeru kvartālu, kur teritorijā starp Maskavas, Krasta, Turgeņeva ielu risinās vērienīgi rekonstrukcijas darbi.

Tiek labiekārtota kvartāla teritorija, rekonstruēti inženiertehniskie tīkli, kā arī tiks uzlabota piekļuve Daugavas krastam, rekonstruējot pašlaik slēgto gājēju tuneli no Spīķeriem uz Daugavas krastmalu zem Krasta ielas. Pilnībā tiks rekonstruēta kvartāla Daugavas krastmala – starp Dzelzceļa un Salu tiltu 1,3 km garumā izbūvējot veloceliņu, izveidojot piestātnes ar piemērota augstuma platformām. Papildus gājēju promenādei un veloceliņam ir paredzēts izveidot aktīvo skrituļotāju atpūtas zonu, nākotnes perspektīvā arī publisko peldvietu.

Pašlaik jau pilnībā nojauktas visas pagaidu ēkas, nojumes, žogi un vārti, daļēji demontēti vecie segumi, gandrīz pilnībā izbūvēta atbalstsiena gar Krasta ielu, plānotā skeitparka betona konstrukcijas (atbalstsienas), piestātņu platformu un kāpņu laidu betonēšana , 90% apmērā no plānotā izbūvētas skatu platformas krastmalā, izbūvēta atbalstsiena un veikta krasta nostiprinājuma izbūve no laukakmeņiem pie Salu tilta, tiek veikta inženierkomunikāciju izbūve (jauna ūdensvada un kanalizācijas tīklu izbūve, gāzes vada pārlikšana, vājstrāvu kabeļu kanalizācijas tīklu izbūve).

Šobrīd objektā uzsākti tuneļa iekšdarbi, veicot veco flīžu demontāžu, un tuvākajā laikā plānots veikt sagatavošanas darbus grīdas, sienu flīzēšanai un griestu krāsošanai, tiek veikta norobežojošo margu uzstādīšana Krasta ielā, granīta pakāpienu un piestātņu segumu izbūve.

Laika apstākļu dēļ šobrīd ir tehnoloģiskais pārtraukums bruģa seguma pamatnes un bruģa ieklāšanas darbiem kvartālā, krastmalā un veloceliņam, labiekārtojuma konstrukciju elementu pamatu iebūves darbiem, apgaismojuma un vājstrāvu kabeļu kanalizācijas izbūves darbiem. Šos darbus plānots uzsākt pēc grunts atkušanas.

Realizējot projektu, vēl tiks apzaļumota teritorija, nobruģētas ietves un riteņbraucēju celiņš, izbūvēti žogi, soliņi, atkritumu urnas, kā arī uzstādīts apgaismojums, atjaunots gājēju tunelis un tuneļa kāpnes aprīkotas ar estakādi, izveidota droša un ērta pieeja Daugavas krastmalai.

„Darbu gaita apliecina, ka šovasar rīdzinieku un mūsu pilsētas viesu rīcībā būs jauna, labiekārtota atpūtas vieta, kas noteikti būs ļoti iecienīta. Agrāk degradētā teritorija kļūst par pievilcīgu kultūras un atpūtas vidi,” saka V.Jerošenko.

Rekonstrukcijas darbi tiek veikti Eiropas Savienības līdzfinansētā projekta „Maskavas, Krasta un Turgeņeva ielu kvartāla degradētās teritorijas revitalizācija” ietvaros. Projekta kopējās izmaksas ir 5 295 186 Ls, Eiropas Reģionālās attīstības fonds finansē 85% no projekta attiecināmajām izmaksām.

0 Patīk
1699 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts