Rīgas domes priekšsēdētājs iepazīsies ar Ziedoņdārza rekonstrukcijas darbu gaitu

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs trešdien, 3.septembrī, plkst.11, apmeklēs Ziedoņdārzu, lai iepazītos ar parka atjaunošanas darbu gaitu.

Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments pašlaik realizē trīs ievērojamu galvaspilsētas parku – Grīziņkalna parka, Ziedoņdārza un Miera dārza, kā arī ielu un ielu apgaismojuma rekonstrukcijas projektu „Grīziņkalna un tam pieguļošā Miera dārza teritorijas revitalizācija”. Visu parku rekonstrukcijas kopējās izmaksas plānotas 9,4 miljoni eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli. Pašvaldība piesaistījusi Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus 85% jeb 6,4 miljonu eiro apjomā no projekta attiecināmām izmaksām.

Pēc tehniskā projekta izstrādes un saskaņošanas šonedēļ sākti Ziedoņdārza atjaunošanas darbi, veicot konstrukciju demontāžu. Parku sakārtot plānots līdz 2015.gada 1.jūnijam.

Ziedoņdārzu ierīkoja pilsētas pārvalde pēc dārzu arhitekta A.Zeidaka projekta 1939.gadā. Ziedoņdārzs ir 6,37 hektārus liels jaukta tipa ainavu un regulāra stila parks ar zālieniem, alejām, cirptiem dzīvžogiem, strūklaku, bērnu rotaļu laukumiem un ielu basketbola laukumiem, ko ietver A.Čaka, Matīsa, Sparģeļu un Artilērijas ielas.

Gadu gaitā Ziedoņdārzs kļuvis nepievilcīgs – bradājamais baseins sen nedarbojas, celiņu iesegums ir nolietots un saplaisājis, dārznieka māja ir sliktā stāvoklī, stādījumi pārauguši.

Parka rekonstrukcijas gaitā tiks rekonstruēta dārznieka ēka, uzbūvēta publiskā tualete, izveidota videonovērošanas sistēma, veikta gājēju celiņu seguma atjaunošana, atjaunots bradājamā ūdens baseins, izbūvēts apgaismojums, izveidots bērnu rotaļu laukums un suņu pastaigu laukums.

eraf

0 Patīk
1665 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts