Rīdziniekiem pieejami jauni e-pakalpojumi

Rīgas iedzīvotājiem un uzņēmējiem no šodienas Rīgas pašvaldības portālā www.riga.lv ir pieejami 3 jauni e-pakalpojumi – Mani dati pašvaldībā, Reklāmas un izkārtņu saskaņošana un Pieteikšanās pie Rīgas pašvaldības speciālista, kā arī e-Rīgas projekta ietvaros izstrādāta jauna datorapmācības programma, ar kuras palīdzību jebkurš interesents Rīgas portālā bez maksas var iemācīties izveidot pats savu interneta mājas lapu.

Mani dati pašvaldībā (sadarbībā ar Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariātu)

Pakalpojums pieejams www.riga.lv sadaļā Pašvaldības pakalpojumi (E-pakalpojumi). Tā izmantošana patlaban nodrošina iespēju internetā pārbaudīt personas pamatdatus, deklarētās dzīvesvietas un papildu adresi, informāciju par personai izsniegtajiem dokumentiem, personas radinieku pamatdatus, informāciju par darba devēju, zemes, ēku, būvju un dzīvokļu īpašumiem, par iedzīvotāju ienākuma nodokli, administratīvo pārkāpumu protokoliem, līgumiem, kā arī citu informāciju, kas uzkrāta, ja persona vērsusies Rīgas pašvaldībā. Lai šo e-pakalpojumu varētu izmantot, nepieciešams autorizēties portālā, kas iespējams trīs veidos:

  1. ar Rīgas pašvaldības izsniegtu lietotājvārdu un paroli, ko var pieprasīt RD Klientu apkalpošanas centrā (Kungu ielā 7/9, bezmaksas kontakttālrunis – 80000800), uzrādot derīgu pasi un noslēdzot vienošanos par šīs paroles lietošanu;
  2. izmantojot Hansabankas vai Nordea bankas internetbanku autorizēšanās sistēmu;
  3. izmantojot Latvijas Pasta e-parakstu.

Reklāmas un izkārtņu saskaņošana (sadarbībā ar RD Pilsētas attīstības departamentu)

Pakalpojums pieejams www.riga.lv sadaļā Pašvaldības pakalpojumi (E-pakalpojumi).
Tas paredzēts visām juridiskajām organizācijām un personām, kurām nepieciešams saskaņot reklāmas un izkārtnes Rīgas pašvaldībā. Pakalpojums nodrošina elektronisku reklāmas saskaņošanas procesu, kas paredz nepieciešamo dokumentu un materiālu iesniegšanu RD Pilsētas attīstības departamentā, kā arī automatizētu norēķinu kārtību. Spēkā paliks arī vecā iesniegšanas kārtība. E-pakalpojuma izmantošanai nepieciešams autorizēties portālā.
RD Pilsētas attīstības departamenta direktora pienākumu izpildītājs Gvido Princis: „Pakalpojums ir ļoti gaidīts no reklāmas uzņēmumu puses, jo ievērojami atvieglos saskaņošanas procesu – vairs nebūs jāstāv rindās un jāgaida konkrēti laiki un dienas, kad materiālus varēs iesniegt, – to varēs elektroniski izdarīt jebkurā diennakts laikā, jebkurā nedēļas dienā. Tas ievērojami palīdzēs sakārtot un strukturēt arī mūsu iekšējo darba kārtību, kas attiecas uz šī pakalpojuma sniegšanu.”

Pieteikšanās pie Rīgas pašvaldības speciālista

Pakalpojums pieejams www.riga.lv sadaļā Pašvaldības pakalpojumi (E-pakalpojumi). Pakalpojums paredz elektronisku pieteikšanos vizītē noteiktā datumā un laikā pie pašvaldības speciālistiem. Pirmie šo pakalpojumu varēs izmantot Rīgas pašvaldības Ieņēmumu pārvaldes apmeklētāji. Paredzams, ka pakāpeniski tas tiks ieviests arī citās pašvaldības iestādēs. Lai pakalpojumu izmantotu, nepieciešams autorizēties portālā.
Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra direktors Ēriks Zēģelis:
„Jaunie pakalpojumi rīdziniekiem ļaus ietaupīt laiku un naudu. Nav salīdzināms laiks, kas tiek patērēts, nosūtot, piemēram, e-pasta vēstuli, ar laiku, kas tiktu patērēts, pašam skrienot ar papīru rokās līdz adresātam un varbūt vēl stāvot pie viņa rindā. Šie nav vienīgie e-pakalpojumi, kas šogad plānoti. Līdz gada beigām tiks ieviesti vēl vismaz seši.”

Interneta lapu veidošanas apmācība

Apmācība pieejama www.riga.lv sadaļā Par Rīgu (Kaleidoskops – Tālmācība). Programmā paralēli vizuālajai informācijai tiek nodrošināts arī audiostāstījums par interneta lapu izstrādes gaitu, ļaujot ikvienam bez grūtībām apgūt vienkāršu tīmekļa mājas lapu izveidi. Tā pirmām kārtām domāta jauniešiem, kuriem nav iespēju maksāt par datorkursiem, nav laika lasīt garus aprakstus svešvalodās, bet ir vēlme izveidot mājas lapu sev vai kādam citam. Piebilstams, ka pārējo portālā pieejamo apmācības programmu lietotāju loks ir ļoti plašs – sākot ar bērniem un beidzot ar vecāka gadagājuma cilvēkiem un kursu un datorapmācību vadītājiem. Rīgas portālā atrodamas arī Word, Excel, PowerPoint un tām līdzīgu programmu apmācības, kā arī datorlietošanas apmācība iesācējiem.

Izmaksas

Mani dati pašvaldībā: Ls 20 618 (t.sk. PVN), Reklāmas un izkārtņu saskaņošana: Ls 22 430 (t.sk. PVN), Pieteikšanās vizītē pie Rīgas pašvaldības speciālista: Ls 36 480 (t.sk. PVN), Apmācības programma: Ls 30 000 (t.sk. PVN).

 

Gunārs Klēģers,
Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centra
sabiedrisko attiecību konsultants

0 Patīk
1211 Skatīts

Komentāri slēgti.

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts