Notikusi pirmā apkaimju apsekošana „Apkaimju gids” ietvaros Šķirotavā, aicinām piedalīties Imantā

Šā gada 15.maijā norisinājās pirmā apkaimju apsekošana „Apkaimju gids” ietvaros, kurā iedzīvotāji un uzņēmēji kopā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pilsētplānošanas speciālistiem, Austrumu izpilddirekcijas un pašvaldības policijas pārstāvjiem apsekoja Šķirotavas apkaimi.

Uzņēmēji interesējās par teritoriju atļauto izmantošanu, funkciju maiņu, ieskicēja nākotnes perspektīvas attiecībā uz potenciāli attīstāmajām zemes gabalu teritorijām, bet iedzīvotājus galvenokārt uztrauca infrastruktūra ap dzīvojamo ēku masīviem, tajā skaitā piebraucamo ceļu kvalitāte, gājēju pārēju ierīkošana, atkritumu apsaimniekošana un citi saimnieciska rakstura jautājumi.

Nākošā tikšanās ar iedzīvotājiem jeb „Apkaimju gids” norisināsies 22.maijā Imantas apkaimē no plkst. 10.00 līdz 14.00. Tikšanās vieta Kurzemes prospekta un Bebru ielas krustojumā, plkst. 09:45. Lūdzam Imantas iedzīvotājus būt aktīviem un piedalīties savas apkaimes apsekošanā! Plānotais maršruts.

Kopumā plānoti seši braucieni:

Šķirotavas apkaime – 15.05.2015.
Imantas apkaime – 22.05.2015.
Buļļupes apkaime – 29.05.2015.
Mangaļsalas, Vecāķu apkaimes – 05.06.2015.
Vecdaugavas, Vecmīlgrāvja apkaimes – 12.06.2015.
Šampētera, Pleskodāles un Beberbeķu apkaimes – 19.06.2015.

Apkaimes izvēlētas pēc to problemātikas specifikas, atlasot tēmas, par kurām paredzēts diskutēt – uzņēmējdarbības teritoriju turpmākā attīstība, ūdensmalu pieejamība, to labiekārtojums un atpūtas iespējas, kultūrvēsturiskais mantojums un tā saglabāšana, publisko ārtelpu attīstība, kā arī dzīvojamās teritorijas kvalitāte un infrastruktūras nodrošinājums.

 „Apkaimju gids” ir viens no sabiedrības līdzdalības programmas pasākumiem, kura mērķis ir sniegt iespēju rīdziniekiem līdzdarboties jaunā teritorijas plānojuma izstrādes procesā, pašvaldības speciālistiem un iedzīvotājiem veicot kopīgu teritoriju apsekošanu. Uz vietas iepazīstot teritoriju specifiku, uzklausot dažādu sabiedrības grupu intereses par to turpmāko attīstību un respektējot esošās vērtības, rast sabalansētu risinājumu par potenciālu teritoriju attīstību.

Līdz šim izrādītā rīdzinieku aktivitāte liecina par to, ka ir svarīgi iesaistīt iedzīvotājus jau sākotnējā plānošanas procesā, jo tas veicina ne tikai kvalitatīvāku plānošanas dokumentu izstrādi, bet arī iedzīvotāju kopības un piederības sajūtu savai apkaimei.

Pieteikšanās un papildus informācija par pasākumu „Apkaimju gids”, zvanot pa tālruni +371 67105818 vai rakstot uz e-pastu: solvita.kalvite@riga.lv

Pašvaldībai ir svarīgs iedzīvotāju redzējums, tādēļ aicinām ikvienu piedalīties kopīgā pilsētas attīstības plānu veidošanā, sniedzot arī rakstiskus priekšlikumus jaunā Rīgas teritorijas plānojuma izstrādei līdz šī gada 1.jūlijam, adresējot Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentam, Amatu ielā 4, Rīgā.

0 Patīk
3363 Skatīts

1 komentārs

  • v[lnis2015. gada 26. maijs plkst. 10:59

    Labdien! Jau vairākus gadus vairākās rajona vietās joprojām ir nokaltuši koki kuri būtu vēlams JAU likvidēt.Manu domu nevar atbalstīt Pašvaldības policija ne arī kāds cits iestādijums.
    Kā piemēru varu minēt Daugavmalas promenādi Ķengaragā,veikal RIMI apkārtni Prūšu ielā , dzīv. māja Rušonu ielā5. Š ie PĀRIS nokaltušo koku ir jau VAIRĀKUS gadus kā skabargas pilsētas iestāžu neizdarībai.
    Esmu jau sūtījis šo kaltušo koku [ ivsmaz 10 koku ] foto gan pašv .policijai,gan domes deputātam [šeit V. Gavaram ] ,be kaltušie koki joprojām stāv un arī šogad nelapo.
    Kas un kad ar sāks strādāt?

Mainīt burtu lielumu
Kontrasts